27.2. 2015 Aventos HL a přesah dvířka

aventos HL vs HK(S)Při použití Aventosu HL zákazník automaticky počítá s tím, že dvířko při plném otevření jde mimo vnitřní prostor korpusu. Tak, aby bylo možné otevřít za dvířky schovanou mikrovlnku. Souhlasí, ale ne ve všech případech. Proto je v katalogu Blum nákres, který ukazuje otevření dvířek u jednotlivých ramen. (Katalog Blum 2013 str.58, vpravo nahoře). Najdete tu 3 kóty, z nichž právě kóta „b“ pomůže při rozhodování o vhodnosti Aventosu HL nebo raději využítí HK (HK-S). 

Například: korpus výšky 300 mm, volba ramen je 20L3200.05 (197608). Pod obrázkem v tabulce vidíte, že rozměr od spodní hrany korpusu k spodní hraně dvířek je pro tato ramena 25,7 cm. Je tedy jasné, že dvířka budou zasahovat do vnitřního prostoru 4,3 cm. V případě 350 kospusu, je to ale už 9,3cm. Pokud odečteme výšku nutnou k překrytí stabilizační tyče (3,6 cm), pak v druhém případě zasahuje dvířko skoro 6cm do skříňky. S tím, samozřejmě, musí výrobce při plánování počítat! Pak je dobré se rozhodnout o vhodnosti HL nebo, jak píšu nahoře, HK nebo HK-S.

 

14.2.2015

 LEHČENÁ DŘEVOTŘÍSKOVÁ DESKA AIRMAXX

 

Deska AirMaXX je lehký produkt na bázi dřeva a je ideální pro každého, kdo chce spojit hezký design, vlastnosti DTDS a lehkost.

 
Dřevotřísková deska AirMaxx

AIRMAXX, lehčená dřevotřísková deska s příměsí polystyrenových kuliček ve středové vrstvě . Lze zpracovávat stejně snadno jako normální dřevotřískové desky - výhodou je až o 30% nižší měrná hmotnost než u klasické dřevotřískové desky - lehce se s ním manipuluje a je velmi univerzální.

Desky AirMaXX jsou používány pro výrobu nábytku, pracovních desek, karavanů.

13.1.2015 Inovované písty Tip-on firmy Blum

pist blum novy tip-onFirma Blum nespí a stále vylepšuje své, už tak výborné výrobky. Stejně se stalo i s písty Tip-on pro bezúchytkové otvírání závěsů(bez pružiny) a výklopů (HK, HK-S a HK-XS). Co bylo změněno, vylepšeno? Písty jsou nyní ve třech barevných provedeních: bílá, černá a šedá. Hlavní inovace je přidána v možnosti nastavení mezery mezi dvířky a korpusem a to v rozmezí 1-4mm.

4.12.2014 Rodina Aventos se zvětšuje

Jistě jste zaznamenali, že se rodina velmi kvalitních výklopů firmy Blum pod společným názvemAventos opět rozrostla. Posledním potomkem je výklop s názvem Aventos HK-XS. Vhodný je zejména pro velmi mělké korpusy a to od 125mm! Stejně tak zajímavá je i minimální výška korpusu od 200mm a to až do 600 mm. Na výběr máte ze 3 sil mechanismůpro klasická dvířkai pro Tip-on, neboli pro dvířka bez úchytek. Výklop se kombinuje se závěsy s integrovaným Blumotion (klasická verze) nebo se závěsy bezpružinovými pro Tip-on. V samotném výklopu ani Blumotion ani Tip-on integrován není. Samotná montáž je velmi jednoduchá. Stačí jen přišroubovat čelní a korpusové uchycení a výklop do něj naklapnout. 
aventos HK-XS

 

26.8.2014 Řešení v každé situaci

Italská firma VIBO představila na loňském Interzum velmi zajímavý výrobek. Jedná se o … a právě tady narazíme na drobný problém. Jak ho popsat pár slovy. Jedná se o výrobek, který výškou zapadá do hodnocení potravinová skříň, ale šířkou je určen pro korpus 150mm široký. Nejlépe je tedy hledat pod názvem Slim (anglicky štíhlý) ( str. 6.39). 

Výrobek se prodává ve třech provedeních

 • jako klasická potravinová skříň s policemi 
 • jako vinotéka pro uložení až 20-ti lahví
 • jako úložný prostor pro úklidové prostředky

Oproti tomu systém MAXI  splňuje jednoznačně všechny kritéria pro označení potravinová skříň. Funguje na podobném principu jako dříve zmíněný Convoy Lavido s tím rozdílem, že skříň se vysouvá již při otevírání dveří. Pod výše zmíněnými kódy je ukryto vše pro nakování a kompletaci. Tedy rám, sesuvy a sada košů. Pokud si projdete kapitolu 6 a část věnovanou výrobkům VIBO bude vám zřejmé, že firma VIBO má opravdu řešení pro každou situaci. 

systém maxi - potravinová skříň VIBO 150mm drátěný program - vinotéka - úklid - police

 systém MAXI

drátěný program SLIM - vinotéka, úklid, police

 

13.8.2014 Konvoj novinek Kesseböhmer

Co nového u Kesseböhmerů? Málo toho není. Firma pověstná kvalitou svých výrobků, lehkostí zpracování a pohledem do budoucnosti nespí a zařazuje do své nabídky stále něco nového. 
Pár příkladů:

 • Potravinová skříň Convoy Lavido Klasická potravinová skříň (např. Convoy Centro, Dispenza) trpí jedním nedostatkem. Tím je možnost přístupu pouze ze 2 stran. A tento nešvar řeší právě Lavido. Za klasicky otvíranými dvířky se skrývá mechanismus s policemi, které se tváří jako vnitřní zásuvky. Tento mechanismus není s dvířky spojen a je na uživateli, jestli si bude chtít skříň vytáhnout (nabízí se i elektricky ovládané otvírání eTouch) nebo stačí cokoli vyndat i bez vytažení mechanismu. Ale právě po jeho vysunutí se ukáže hlavní výhoda systému a to přístup ze 3 stran. K tomu tlumení při plném otevření a možnost posouvat police po milimetrech po délce rámu a máme zde perfektní výrobek pro každý prostor.
 • Cooking agent  je koš do spodních skříněk. Buď k montáži jako vnitřní nebo druhá verze čelní výsuv s uchycením na dvířko. Kombinací plastových misek a drátěných ohrádek je tento koš opravdu multifunkční. Umožňuje uložit velkou spoustu různých prvků a to ve spojení s výhodnou cenou. Na takovou u výrobků Kesseböhmer nejste zvyklí.
potravinová skříň Lavido Démos Kessebohmer cooking agent Démos Kessebohmer
Lavido Cooking agent


A to není vše, podívejte se do kapitoly 6 na skupinu Kesse na ostatní novinky a změny.


4.8.2014 Chtělo to změnu - drátěný program Strong

Řekli jsme si a udělali ji. Vybrali jsme, oslovili a začali spolupráci s novým dodavatelemdrátěného programu pod značkou Strong (str. 6.3-6.9). Díky němu je naše nabídka komplexnější, plnější a jistě vás mnohem lépe osloví. Rádi bychom vás upozornili na některé zajímavé změny. 

 • Potravinová skříň pod jedním kódem. Objednání je mnohem snazší. Stačí zadat 1 kód a hotovo. Do dílny vám pak přijdou dvě krabice. V jedné rám s výsuvy a čelním kováním a v té druhé sada košů.
 • Druhou novinkou je rohové řešení, kdy po vysunutí předních košů lze posunout celý mechanismus do strany a vysunout i koše vnitřní. Uložené předměty jsou tak mnohem lépe dostupné než u běžnějšího řešení (kód 229369). V obou případech se bavíme o pravo-levém použití, opět snadná volba při objednání.
 • Zajímavým výrobkem je také jistě do něhož je možné uložit nejrůznější předměty (nože, lahve, úklidové prostředky atd.)
 • Mnozí z vás jistě uvítají velmi levnou variantu koše pro 150mm korpus .

Veškeré výrobky v nabídce drátěného programu Strong, které se otvírají a zavírají, jsou vybaveny tlumením jako samozřejmou součástí

koš 229368spodní koš strng 229368


22.7.2014 Sady Antaro – rozšíření nabídky

V minulosti jsme pro vás připravili sady TBX plus ve kterých bylo nabaleno vše potřebné pro nakování zásuvky (kromě dna a zad). Tento trend jsme při přechodu z TBX plus na Antaro zachovali a ještě podpořili rozšířením o další rozměry. Nadále tedy najdete v nabídce jak 450 a 500 ve výšce M a D, ale i ostatní rozměry 270mm počínaje až do 650mm. Druhou změnou je, že uvnitř balení už nenajdete čelní kování. Důvod je zřejmý, chceme šetřit váš rozpočet a nenutit vás vyhazovat díl, který nepoužijete. Čelní kování na vrut pro ty, kdo používají insertu a naopak nebo pro oba tábory čelní kování ve chvíli, kdy kovete vnitřní zásuvky. Věříme, že tento krok uvítáte.


15.7.2014 Tento rok ve znamení legrace

Po úspěšném zavedení novinky Legrand (vestavné elektrozásuvky), přichází na trh novinka firmy Blum. Zásuvkový systém Legrabox. Koncept mění pohled na design zásuvek ala Tandembox a to hned v několika ohledech.

Identifikace konceptu Legrabox

 • Vyšší nosnost a stabilita výsuvů (40 a 60kg).
 • Tenké hladké bočnice připomínající masiv bez nadstaveb (reling, zvýšené bočnice).
 • Speciální profil dna, které je nutno po stranách frézovat dle nákresu na str. 2.12..
 • V nabídce je ve 4 základních barvách:
  • bílá 
  • světlá šedá 
  • tmavá šedá 
  • nerez (ve speciální úpravě zabraňující tvoření otisků po prstech)
 • Základní zásuvku tvoří 5 výšek bočnic N, M, K, C F.
 • Vnitřní zásuvku je možné udělat ze dvou z nich a to M a C. Také výšky M a C jsou k dostání ve všech délkách 270 – 600mm (delší není k dispozici).

K zásuvkám Blum již tradičně patří vnitřní dělení a Legrabox není výjimkou. Systém Ambia-line najdete na stranách 2.19-2.20. 

Specifickým prvkem tabulky ke správnému poskládání Legrabox jsou oranžově označené kódy. Tak jsou vyznačeny části, které jsou v Démos trade a.s. na objednávku, ale mají je skladem v Blum Praha a tedy jsou pro vás velmi rychle dostupné. Fialové kódy jsou standardní objednávkové zboží a platí tu určitá doba dodání a minimální množství pro objednávku (nutné vždy doptat).

legrabox - blum - demos


30.6.2014 Pověste to na hřebík

Přesněji na kování Libra H7 nebo BS. 

O co jde? -  Oboje je kování pro zavěšení spodních skříněk. 

V případě Libra H7  skříňky menší (koupelnové nebo do obývacích stěn). A to ve dvou variantách:

 • samostatné kování pro zavěšení skříněk s policí nebo klasickými dvířky (bez rozdílu zda výklopné nebo horizontálně otvírané)
 • v kombinaci s hliníkovým profilem pro variantu se zásuvkami, kde se počítá s větší pákou při plném otevření a je lépe kování kotvit na více místech. Výhodou kování je nastavení ve 3 směrech, nenápadný vzhled a díky plochému profilu uchycení na bok, není nutné při použití zásuvek tyto krátit nebo jinak speciálně odsazovat. Jako protikus k zavěšení použijte závěsný plech 134966 (str. 1.42).

Libra BS  stejně jako H7 slouží k zavěšení spodních skříněk, tentokrát ovšem mnohem masivnějších. Je určena zejména pro zavěšení kuchyňských skříněk, kde se počítá s vyšší zátěží. Kování i profil jsou mnohem masivnější. Dodáváme ho na objednávku v kompletní sadě na daný rozměr korpusu. V katalogu najdete vybrané 4 rozměry, ale není problém se domluvit dle potřeby. Kompletní sada znamená: závěsné kování, nakrácený alu profil, závěsný plech a všechny díly pro montáž.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Pro oba typy jednoznačně platí odpovědně zvážit, je-li v dané situaci vůbec možné závěsné kování použít s ohledem na pevnost nosného materiálu.

libra BS

Libra BS

 


17.6.2014 Bezúchytkové otvírání

Trendem posledních let je tzv. bezúchytkové otvírání jak zásuvek, tak klasických i výklopných dvířek. Existuje celá řada mechanismů od mechanických po elektřinou ovládané jak externích tak integrovaných. Právě pro tento trend jsme naši nabídku rozšířili o písty K-Push (str. 1.39).

 • Dva způsoby montáže (k zavrtání a s adaptérem)
 • Dva konce pístku (magnetický a s čočkou)
 • Dvě délky (48 a 80mm)
 • 3 síly

Jistě stojí za zmínku píst označený jako Extra silný. Ten si dokáže poradit i s výklopy, které nejsou primárně k tomuto typu otvírání určené. Firma Blum varuje před použitím těchto pístů na svoje výrobky Aventos pro obavu z poškození dovíracího mechanismu. 

POZOR! Ani jeden s pístů NENÍ možné použít pro otvírání zásuvek! Velice rychle by došlo k jeho zničení.


6.6.2014 Sklo sklo

To není skandování ani výraz radosti, ale popis situace, kterou můžete i vy řešit. Poptávka skříněk, kde jak korpus, tak i dvířka jsou skleněná. Do dnešních dnů jsme neměli řešení, ale s novým katalogem se toto mění a nyní vám dokážeme nabídnout hned dvě.

 • Prvním z nich je řešení firmy Blum. Použijete dnes již klasický závěs Cristallo (str. 1.11, kódy 12100 a 12101) a k tomu speciální podložku . Lepení závěsů a podložek je nejlépe požádat sklenáře, který s největší pravděpodobností bude řešit i korpus a dveře. Varianta kde není tloušťka skla omezena (samozřejmě s ohledem na nosnost závěsů), bohužel je finančně poměrně náročná.
 • Druhou variantou jsou závěsy Square. Jedná soobdobu závěsů DIZA na nevrtané sklo. Na rozdíl od horního řešení není třeba závěs lepit, ale díl pro korpus se spojí pomocí šroubu a proto je nutné do skla vrtat otvor pr. 10mm.Tloušťka skla je omezena na max. 6,7mm, na druhou stranu cena výrobku je velmi příznivá.
závěs cristallo blum sklo/sklo závěs square sklo/sklo
závěs Cristallo závěs Square

3.12.2013 Trendy Kesseböhmer

Stejně jako každý rok i tento shromáždila firma Kesseböhmer do jedné přehledné publikaceTrendy roku 2013. Trendy používaných materiálů a designu v moderních kuchyních. Publikace slouží jako inspirace pro Vás. Pro každého, kdo hledá nové cesty. Seznamte se s touto publikací.Seznamte se i s publikacemi z minulých let a porovnejte si vývoj.

 

Malá ochutnávka:


5.7.2013 Neviditelné výhody - skryté rektifikační kování

zavěšení horních skříněk nabízí výrobci kování nejrůznější řešení. U některých je předností cena, u jiných možnost snadného doladění horních skříněk. Rádi bychom vám představili kování Libra. Kování, které má hned několik dalších výhod a předností. Nabízíme na nich hned několik variant lišících se způsobem montáže nebo vhodností použití. Jaké tedy jsou jejich hlavní výhody? 

    1)    možnost nastavení do 3 směrů 
    2)    pojistka proti nechtěnému vysazení 
    3)    ve vnitřním prostoru skříňky je viditelná pouze krytka 

Bod 3 je právě tou největší devizou kování LIBRA. Montuje se totiž za záda skříňky. Vnitřní prostor skříňky je pak čistý. Neruší ho ani krytka kování typ Bystrica a nebo tělo závěsného kování Scilm nebo FGV. Aby bylo možno kování nastavit (na výšku a rovnoběžnost se stěnou), do zad se vrtá (frézuje) otvor, který se pak zaslepí plastovou krytkou. Pojistka proti nechtěnému vysazení zajistí bezpečnost a dokonce je i pro export nábytku do zemí EU nutností. 

Kování Libra je v moderním nábytku, který se právě vyznačuje hladkými liniemi vynikající volbou. Mnoho významných světových i tuzemských výrobců ho používá a věříme, že jeho „neviditelným“ výhodám podlehnete i vy.

3.6.2013 Vítejte ve Vibu - technologie chromování

V tomto článku bychom Vám rádi více představili našeho dlouholetého partnera firmu VIBO. Jistě víte že se jedná o Italského výrobce kvalitního drátěného programu. Co možná nevíte, firma VIBO na svých výrobcích pracuje již 30 let. Veškerá produkce je umístěny v Itálii v několika závodech včetně vlastní galvanovny. Právě vlastní galvanovna dělá z VIBA partnera u které ho jste si vždy jisti vysokou kvalitou zpracování a povrchové úpravy. Jak to? Díky investicím a všempotřebným certifikacím může firma VIBO používat pro finální povrchovou úpravu tzv.

technologie chromování Vibo

Hexavalentní chrom. Tento chrom se vyznačuje vysokou odolností proti korozi, vysokým leskem s bílo-modrým efektem, nízkou pracovní teplotou a vyšší tloušťkou nánosu. Tento chrom je při zpracování vysoce toxický a proto je nutné dodržovat vysoké bezpečnostní opatření, což je významná investice. Dovolili si ji dvě firmy Kesseböhmer a právě VIBO. Po zatvrdnutí je chrom naprosto neškodný a je certifikován i pro styk s potravinami

Nejen kvalita chromu je zárukou dlouhodobé kvality výrobku. Důležité je celková úprava drátu před odesláním k nám zákazníkům. Proto se povrchová úprava skládá z několika vrstev (viz nákres) z nichž každá má nezastupitelnou úlohu. Některé zabraňuje korozi, jiná zvyšuje odolnost proti mechanickému poškození a jiná brání proniknutí vlhkosti zvenčí. V testu solným roztokem, který se pravidelně opakuje, vydržely výrobky VIBO 200 hodin dky se poprvé projevily známky koroze! V přepočtu je jedna hodina testu stejná jako 20 dní v běžném provozu. S výrobky VIBO máte tedy jistotu minimálně 10 let

 


27.3.2013 - Antaro – změna, která vás potěší

Vývoj jde neustále dopředu. Mění se zvyky, styl a design. Firma Blum chce vždy stát v čele změn a co více, sama je vyvolávat. Dlužno říci, že se jí to velmi často daří. Před dvěma lety odstartovala trend kování pro zásuvky s hladkou bočnicí Tandembox Intivo a nyní v tomto trendu pokračuje novinkou Tandembox Antaro.Tandembox Blum - ANTARO
Koncept Antara vychází z bočnic pro Intivo a přidává designový hranatý reling. Zůstává možnost použití skla, které je právě oním relingem shora kryté. Barevně jsou bočnice Antaro doplněny o šedou v kompletní řadě a změna se dotkla i čelního kování pro vnitřní zásuvku. Kování nyní čelní plech překrývá a tak kryje případné nepřesnosti při řezání.

Co vás na této změně jistě potěší je nadčasový, hladký design bočnic, kombinovatelnost se všemi stávajícími typy výsuvů pro Tandembox a ponechání stejných rozměrů všech přířezů. Pro snazší orientaci v nabídce je pro vás připravena brožura Antaro (obj.kód 198774), plakát Antaro (205913) v tištěné verzi.  

Tandembox vás svou změnou jistě potěší a osvěží nabídku kování i tvář vámi vyráběného nábytku. 


25.3.2013 - Kesseböhmer – hledá směr

Jistě dávno víte, že jsme v roce 2011 zařadili do nabídky kování Německého výrobce, firmy Kesseböhmer. Jejich výrobky se vyznačují vysokou kvalitou zpracování, více než přátelskými uživatelskými vlastnostmi a inovátorskými přístupy (LeMans, Convoy Centro a Lavido…), za které získávají ocenění na veletrzích i mimo ně (Red dot award). Aby jejich výrobky byli přístupné co nejširší veřejnosti, nabízíme je ve dvou barevných provedeních – v chromu a šedé.

Kesseböhmer - šedá verzeUž jsme si zvykli, že Kesseböhmer určuje trendy v drátěném programu. V posledních letech si zvykáme, že i velmi dobře monitoruje a zaznamenává trendy v nábytku obecně a to zejména s ohledem na jeho design a užitné vlastnosti. Výstupem tohoto pozorování je pak kniha (brožura) plná fotek a dojmů. Knihu pak dál nabízí zdarma jako inspiraci pro architekty, kuchyňská studia, výrobce nábytku a všechny ostatní, které nábytek zajímá.

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.